Ադրբեջանական քարոզչամեքենան հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածում, այս անգամ՝ տեսանյութի տեսքով։ Այս մասին իրազեկում է ՏԵղեկատվության ստուգման կենտրոնը (Info check):
Ըստ աղբյուրի՝ տելեգրամյան մի շարք ալիքներում տարածված " target="_blank"> տեսանյութում երևում է մզկիթից կախված ադրբեջանական դրոշը։ Այն ներկայացվում է որպես ադրբեջանական բանակի՝ Շուշի ներխուժման ապացույց։
«Համոզվելու համար, որ գործ ունենք հերթական կեղծիքի հետ, բավարար է ընդամենը համեմատել դրանում առկա շինությունը Շուշիի Գյովհար Աղայի վերին մզկիթի հետ։
Ինչպես երևում է լուսանկարից, Շուշիի մզկիթը բոլորովին այլ ճարտարապետական տեսք ունի»,- գրում է Info check-ը: