Շուշիի ուղղությամբ մարտական գործողությունները շարունակվում են. ՊԲ ներկայացուցիչ
Վերջին 3-4 օրերին հակառակորդն ուժերը կենտրոնացրել է Շուշիի ուղղությամբ, ընթացել են համառ մարտեր: ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանել և պաշտպանում են բերդաքաղաք Շուշին և վճռականորեն տրամադրված են պատվով կատարել իրենց խնդիրը:
Ներկայում Շուշիի ուղղությամբ մարտական գործողությունները շարունակվում են: Այս մասին Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնում ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՊԲ ներկայացուցիչ Սուրեն Սարումյանը։
Ըստ Սարումյանի, օրվա ընթացքում հակառակորդը կրկին հարձակում է ձեռնարկել Շուշիի  ուղղությամբ, գրոհող ստորաբաժանումները, խմբավորումները հայտնաբերվել և ենթարկվել են կրակային ներգործության, կրել են մեծ կորուստներ:
Այդ հատվածում հայկական կողմին հաջողվել է գերեվարել ադրբեջանցի 2 զինծառայողի:
Հակառակորդը ռազմական գործողություններէ  ձեռնարկել նաև ռազմաճակատի մյուս հատվածներում: Յուրային զորքերը որոշ հատվածներում զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Օրվա ընթացքում ոչնչացվել է թշնամու 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա, 8 ԱԹՍ:
Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումներին հաջողվել է որպես ռազմավար վերցնել հակառակորդի մեկ տանկ և հրետանային միջոցներ:
Զորքերի տրամադրությունը մարտական է: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության տակ: