Հակոբ Արշակյանը հանդես է եկել ռազմարդյունաբերական ընկերություններին ուղղված կոչով
Սիրելի հայրենակիցներ, ձեր ներդրած ջանքերի, շուրջօրյա գերմարդկային աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր է եղել արձանագրել բազմաթիվ հաջողություններ, որոնք մարտի դաշտում արդյունավետ կիրառվել են՝ փրկելով բազմաթիվ կյանքեր։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը՝ նշեշով, որ կոչն ուղղում է բոլոր այն ուժերին՝ Հայաստանում թե Սփյուռքում, բոլոր-բոլոր անհատներին, խմբերին, կազմակերպություններին, որոնք այս օրերին լծված էին ռազմարդյունաբերության զարգացմանը, տարբեր կոմպոնենտների ու տեխնոլոգիաների մատակարարումներին, նորագույն զենքերի մշակումներին, ռազմարդյունաբերական ընկերություններին օժանդակություն տրամադրողներին։
«Այժմ անհրաժեշտ է զարգացնել, ոչ մի դեպքում, ոչ մի դեպքում չի կարելի կանգ առնել, թուլացնել զգոնությունը, հանգստանալ։ Շարունակենք աշխատել նույն եռանդով՝ ներդնելով առավելագույն ջանքերը։ Մենք իրավունք չունենք թուլանալու, մենք պիտի հասնենք առավելագույնին: Սա՛ է իմ կոչն ու խնդրանքը։
Շնորհակալ եմ ձեր ներդրած ջանքերի համար»,- ասված է ուղերձում: