Նոյեմբերի 15-ին ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը Ազգերի լիգայի 2020/21 մրցաշրջանի C դիվիզիոնի խմբային փուլի 5-րդ տուրում Թբիլիսիում հանդիպեց Վրաստանի հավաքականին:
33-րդ րոպեին Տիգրան Բարսեղյանը լավ անցում ձեռնարկեց աջ թևով, գնդակը փոխանցեց Գևորգ Ղազարյանին, որը դիպուկ հարվածով բացեց հաշիվը:
Երկրորդ կեսում վրացիները մեծացրին ճնշումը Դավիթ Յուրչենկոյի դարպասի մոտ: Երկար ժամանակ Յուրչենկոյին հաջողվում էր անառիկ պահել դարպասը, սակայն 65-րդ րոպեին իտալացի մրցավար Մարկո Գուիդան խախտում նկատեց Արման Հովհաննիսյանի գործողություններում և 11 մետրանոց հարված նշանակեց: Վակո Քազաիշվիլին չվրիպեց՝ 1-1:
Խաղը մոտենում էր ավարտին, երբ Հայաստանի հավաքականի հակագրոհներից մեկը վճռական դարձավ: 85-րդ րոպեին նորից լավ գործեց Բարսեղյանը՝ գերազանց փոխանցումով դարպասապահի հետ մեն-մենակ դուրս բերելով Սարգիս Ադամյանը: Գերմանական «Հոֆենհայմի» հարձակվողն իր շանսը բաց չթողեց ու խփեց հաղթական գնդակը:
Այսպիսով, Հայաստանի հավաքականը հաղթեց 2-1 հաշվով: Նույն խմբում ընդգրկված Հյուսիսային Մակեդոնիան 2-1 հաշվով պարտության մատնեց Էստոնիային: Այսպիսով, խմբի առաջատարը մակեդոնացիներն են՝ 9 միավորով: Հայաստանի հավաքականն ունի 8 միավոր և երկրորդն է: Վրացիները 6 միավորով երրորդն են, իսկ խմբի մրցաշարային աղյուսակը եզրափակում է Էստոնիայի հավաքականը, որը վաստակել է 2 միավոր:
Խմբային մրցաշարի վերջին՝ 6-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը Կիպրոսում կհանդիպի Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականին: Խաղը տեղի կունենա նոյեմբերի 18-ին։ Այդ խաղում պարզ կդառնա խմբի հաղթողի անունը: