Արցախում ականի պայթյունից վիրավորված փրկարարների ու ՊԲ զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում
Լեռնային Ղարաբաղում այսօր՝ նոյեմբերի 23-ին, ականի պայթյունից տուժած 3 հրշեջ-փրկարարների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում հայտնեց Արցախի ԱԻ պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադեւոսյանը: Նա հավելեց, որ Պաշտպանության բանակի սպան ու փրկարարները բեկորային վնասվածքներ են ստացել:
«Քիչ առաջ տեղափոխել ենք Ստեփանակերտի հանրապետական հիվանդանոց, մարմնական տարբեր աստիճանի վիրավորումներ ունեն»,- ասաց Թադեւոսյանը:
Դեպքը տեղի է ունեցել որոնողական աշխատանքների ժամանակ՝ Մատաղիս-Թալիշ հատվածում՝ ռուս 1 խաղապահ սպայի ու ադրբեջանցի զինվորականի մասնակցությամբ. «Ադրբեջանցի զինվորականն է առաջինը հայտնվել ականի վրա ու  պայթել, ռուս զինվորականն է վիրավորվել, որին տեղափոխել են ադրբեջանական ամենամոտ քաղաքը, իսկ ՊԲ 1 սպային ու 3 փրկարարներին՝ Արցախի հիվանդանոց: ՊԲ սպայի վիճակը եւս բավարար է, կյանքին վտանգ չի սպառնում»,-ասաց Հունան Թադեւոսյանը: