68.000 դրամ միանվագ աջակցություն կստանան Արցախում հաշվառում ունեցող բոլոր երեխաները՝ անկախ ծնողի շահառու լինելուց
Արցախում հաշվառված քաղաքացիներին տրամադրվող 68.000 դրամ միանվագ աջակցության շահառուների ցանկն ընդլայնվել է. տեղեկանում ենք ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից:
«Այսուհետ աջակցություն կստանան Արցախում հաշվառում ունեցող բոլոր երեխաները՝ անկախ ծնողի շահառու լինելու հանգամանքից: Պարտադիր պայման է միայն, որ ծնողն Արցախի հաշվառում ունենա։
Սոցաջակցության ծրագրից կարող են օգտվել նաև հոկտեմբերին ՀՀ-ում աշխատավարձ չստացած արցախցիները: Այսուհետ շահառու չեն միայն 2020թ. հոկտեմբերին Հայաստանում աշխատավարձ ստացած քաղաքացիները նախկինում 2020թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսների որևէ ժամանակահատվածում աշխատավարձ ստացած քաղաքացիների փոխարեն։
Հանվել է նաև ՀՀ-ում անհատ ձեռներեց լինելու դեպքում շահառու լինելու պահանջը։
Այսպիսով՝ եթե նախկինում մուտքագրված դիմումը մերժվել է անհատ ձեռներեց լինելու, հունվարի 1-ից մինչև սեպտեմբերի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում եկամուտ ստանալու, իսկ անչափահասի դեպքում՝ ծնողի շահառու չլինելու հիմքով, ապա խնդրում ենք մուտքագրել նոր դիմում։