Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ի երիտասարդ ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը ևս մեկ անգամ հաստատել է, որ առաջարկ է ստացել Հայաստանի ազգային հավաքականից, սակայն նշել է, որ առայժմ մտադիր չէ միանալ հավաքականին։
«Այո, այդպես է, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կողմից մեծ հետաքրքրություն կա, ու ինձ շատ անհարմար է մերժել իմ երկրորդ հայրենիքին։ Անընդհատ մտածում եմ այդ մասին. չէ՞որ տեսնում եմ հայ ֆուտբոլասերների աջակցության խոսքերը սոցցանցերում, սակայն առայժմ ես Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստ եմ»,- նշել է Տիկնիզյանը Матч ТВ-ի հետ զրույցում։
21-ամյա ֆուտբոլիստը ցանկանում է մասնակցել երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությանը, որը պետք է տեղի ունենա 2021թ․-ին, և այս պահին հենց դա է նրա հիմնական նպատակը։ «Չգիտեմ, թե վաղն ինչ կլինի, սակայն այս պահին չեմ կարող որոշում կայացնել Հայաստանի հավաքականի օգտին։ Մրցաշրջանն ընթացքի մեջ է, նոր է վերջացել Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլը, առջևում երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունն է, որին շատ եմ ուզում մասնակցել։ Այդ պատճառով դեռ պատրաստ չեմ ծայրահեղ որոշում կայացնել»,- ասել է Տիկնիզյանը։
Ֆուտբոլիստը նաև պատմել է, թե ինչպես է անձնագրում իր անունը սխալ գրվել (անձնագրով ֆուտբոլիստի անունը Նայաիր է - խմբ․)․ «Հայրս ակցենտով է խոսում, այդ պատճառով ծննդատանը նրան սխալ են հասկացել, կամ էլ ինքն է այնքան երջանիկ եղել, որ ուրախությունից չի կարողացել ճիշտ արտասանել անունս։ Թերևս դա է ամենաիրական տարբերակը, այդպես ինձ մայրս է պատմել։ Անունս Նաիրիի փոխարեն գրել են «Նայաիր»։ Հայրս ասում էր, որ մեղավորը ծննդատան աշխատակիցներն էին, բայց մորս տարբերակն ավելի արժանահավատ է (ծիծաղում է - խմբ․)։ Այդպես էլ չեմ ուղղել այդ սխալը, քանի որ շատ եմ թռիչքների մեջ լինում»։
Նշենք, որ Տիկնիզյանը կարիերան սկսել է՝ որպես կենտրոնական հարձակվող, այնուհետև հանդես է եկել՝ որպես եզրային հարձակվող, իսկ վերջին տարիներին մարզիչները նրան վստահում են եզրային պաշտպանի դիրքը։ Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանում նա մասնակցել է 15 հանդիպման, ևս երեք հանդիպում էլ անցկացրել է Եվրոպայի լիգայի խաղարկությունում։