Ռուս խաղաղապահները Ստեփանակերտի դպրոցներից մեկում անվտանգության դասեր են անցկացրել
Լեռնային Ղարաբաղի հումանիտար ականազերծման ռուսական կենտրոնի զինծառայողները խաղաղության դաս են անցկացրել Ստեփանակերտի միջնակարգ դպրոցի աշակերտների համար, որի ժամանակ պատմել են Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի խաղաղապահ գործունեության առանձնահատկությունների մասին:
Այս մասին տեղեկացնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
Ռուս խաղաղապահները նաև խոսել են պայթուցիկ օբյեկտներ հայտնաբերելու ժամանակ դրանց հետ վարվելու կարգի, ինչպես նաև անվտանգության կանոնների պահպանման մասին: Փորձագետները առաջին օգնության կանոնների մասին ևս իրազեկել են աշակերտներին:
Ականազերծման կենտրոնի զինծառայողները ցուցադրել են ռուս զինծառայողների սարքավորումների նմուշներ. OVR-2 զուգակցված զենքի ականազերծման հանդերձանք, որը նախատեսված է պաշտպանելու սակրավորին պայթյունի վնասակար գործոններից, IMP-S2 ականի դետեկտորներից և INVU-3M Korshun դյուրակիր պայթուցիկ սարքի որոնիչից, որը էլեկտրոնային բաղադրիչների հիման վրա հայտնաբերում է պայթուցիկ սարքեր և սխեմաներ: