Ցուցարարները փորձում էին մտնել կառավարության շենք. նրանց եւ ոստիկանների միջև քաշքշուկ տեղի ունեցավ
Այսօր մի խումբ քաղաքացիներ, մշակույթի գործիչներ, մտավորականներ «Հայահավաք» խորագրով ակցիա են իրականացրել Հանրապետության հրապարակում՝ պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։ Հանրապետության հրապարակից նրանք շարժվել են գլխավոր դատախազության շենք՝ գլխավոր դատախազից պահանջելու ձերբակալել Նիկոլ Փաշինյանին։
Դատախազության շենքից վերադառնալով՝ քաղաքացիները փորձել են մտնել Կառավարության շենք, սակայն ոստիկանները թույլ չեն տվել. արդյունքում քաշքշուկ է տեղի ունեցել ոստիկանների և ցուցարարների միջեւ:
Կառավարության շենքի մոտից նրանք շարժվել են Հանրապետության հրապարակ, որտեղ ակցիան ավարտվել է։ Ակցիայի կազմակերպիչները նշել են, որ շարունակելու են պայքարը։ «Ես կոչով եմ դիմում մեր հայրենակիցներին, բոլոր նրանց, ովքեր չէին հավատում մեզ և չեկան այստեղ։ Պետք է ուշադիր հետևեք մեր կոչին, և որ օրը որ ժամին մենք ասենք՝ գաք այստեղ՝ իրացնելու մեր, կրկնում եմ, սահմանադրական իրավունքը, պաշտպանելու մեր պետականությունը և պետությունը։ Խնդրում եմ այլ բողոքային դրսևորումներ չանել, որովհետև մեր ուժերը անհավասար են։ Ցավոք, մենք այսօր պարտվեցինք ոչ թե որովհետև մեր կամքն էր թույլ, այլ պարտվեցինք, որովհետև քիչ էինք»։