Այսօր՝ ժամը 11:00-ին Ազգային ժողովը արտահերթ նիստ է գումարելու, որի ընթացքում քննարկելու է «ՀՀ դատական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» և կից օրենքների նախագծերի փաթեթը և «Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու և կից օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Մինչ այդ «Հայրենիքի փրկության շարժման» անդամները ակցիա են իրականացնում Ազգային ժողովի դիմաց՝ նշելով, որ այս իրավիճակում քննարկելու ավելի կարևոր հարցեր կան:
«Այս պահին կային հազարավոր խնդիրներ, որոնց լուծումը պահանջում է հրատապ իրականացվող ծրագիր: Գերիների խնդիր, սոցիալական խնդիրներ, բանակաշինության խնդիրներ, էլ չեմ ասում, որ մեր սահմանագծումը թողնված է գյուղացիների և ադրբեջանական զինված ուժերի բանակցությունների վրա»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ակցիայի մասնակից, ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության նախագահ Հայկ Մամիջանյանը: