Օկուպացված Տողի «Կատարո» գինու գործարանի մի քանի հազար շիշ գինի դրվելու է աճուրդի. հասույթով նոր գործարան կկառուցվի
Թշնամու կողմից օկուպացված Տող գյուղում գտնվող «Կատարո» գինու գործարանի մի քանի հազար շիշ գինի դրվելու է աճուրդի: Հասույթն ուղղվելու է նոր գործարանի կառուցմանը: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանն ու հրապարակել է կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի և բարերար Գաբրիել Չեմբերջյանի հետ համատեղ լուսանկար։
«Մեր նվագախմբի 15-ամյակին նվիրված բարեգործական ընթրիքին հյուրընկալել էինք պատերազմի ընթացքում թշնամու կողմից օկուպացված Հադրութի Տող գյուղում գտնվող «Կատարո» գինու գործարանի սեփականատեր Գրիգորի Ավետիսյանին, որի կողմից նվեր ստացված մեկ շիշ գինին դրվեց աճուրդի։ Այն գնեց մեր նվագախմբի լավ բարեկամ Գաբրիել Չեմբերջյանը և միանգամից նվիրեց մաեստրո Տիգրան Մանսուրյանին՝ որպես նվեր նրա ծննդյան առթիվ:
Ուրախ եմ, որ հայտարարվեց նաև, որ մի քանի հազար շիշ դրվելու է աճուրդի, և ողջ հասույթն ուղղվելու է նոր գործարանի կառուցմանը: Մենք անպարտելի ենք, երբ միասին ենք»,-ասված է գրառման մեջ։