Ինչո՞ւ չկան մեր անուն-ազգանունները, ո՞ւր են մեր զինգրքույկները. պատերազմի մասնակիցները ակցիա իրականացրին ՊՆ-ի դիմաց
15/02/2021 schedule14:22
Արցախյան երկրորդ պատերազմի մասնակիցները այսօր ակցիա իրականացրին պաշտպանության նախարարության դիմաց:
Նրանք նշում էին, որ պատերազմի ավարտից հետո չեն ստացել իրենց զինգրքույկները: «Նոյեմբերի 13-ին գնացել ենք զինկոմիսարիատ, ներկայացել ենք, ասել են՝ սպասեք, լավ կլինի: Մինչև այսօր զինգրքույկ չունենք: Դիմում գրել ենք նախարարությանը, հարցում արել ենք ցանկացած տեղ, որտեղ որ կա: Ասում են՝ սպասեք, վայենկոմատին հարցրեք, վայենկոմատին դիմում ենք գրել, վայենկոմատին դիմում գրելուց 15-20 օր հետո մեզ զանգահարում, ասում են՝ պասպորտի քսերոքսը, սոցքարտի քսերոքսը ուղարկեք, որ կցենք ձեր դիմումին՝ ուղարկենք հարցումի: Զանգում ենք Մարտունի 3, ասում են՝ ձեր անուն-ազգանունները այստեղ չկան: Բալուջայում չկա, Խոջալուում չկա, ոչ մի տեղ չկա մեր անուն-ազգանունները: Մեր խնդիրն այն է, որ մեր հարցին լուծում տան, ինչո՞ւ չկա մեր անուն-ազգանունները, ո՞ւր են մեր զինգրքույկները»,- ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Քիչ հետո մասնակիցներին մոտեցավ ՊՆ ներկայացուցիչը, որը նրանցից 2-ին հրավիրեց նախարարության շենք: Ավելի ուշ դուրս գալով շենքից՝ ակցիայի մասնակիցը ասաց, որ իրենց առաջարկել են այս խնդրով դիմել կենտրոնական զինկոմիսարիատ: «Ասաց՝ եթե ձեր վայենկոմատը ձեր հարցերին պատասխան չունի, չի կարում պարզաբանում տա, դիմեք կենտրոնական վայենկոմատ»: