Փետրվարի 15-ից 17-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 13 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում ձյան մեջ արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:
Մասնավորապես՝ Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում, Քուչակ-Ապարան ավտոճանապարհին, Արագած, Ծաղկահովիտ գյուղերում, Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքում, Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհին, Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում, Շիրակի մարզի Աշոցք գյուղում, Գյումրի-Բավրա ավտոճանապարհին, Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում։
Դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 13 ավտոմեքենա և 16 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն։