Հայաստանի հավաքականի նորեկ, ռուսական «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ՀՖՖ մամուլի ծառայության հետ զրույցում խոսել է իր կայացրած որոշման ու հավաքականից ունեցած սպասելիքներից։
Սպերցյանը նշել է, որ հպարտություն է զգում Հայաստանի հավաքականում խաղալու կապակցությամբ․ «Ինձ հայ եմ համարում, չնայած որ ծնվել եմ Ռուսաստանում: Շատ ուրախ եմ, որ պաշտպանելու եմ իմ նախնիների պատմական հայրենիքի պատիվը»,- ասում է 20-ամյա ֆուտբոլիստը։
Ֆուտբոլիստի խոսքերով՝ Հայաստանի հավաքականի հրավերն ընտրելու որոշումը կայացրել է անձամբ ֆուտբոլիստը, իսկ ընտանիքը հավանություն է տվել իր որոշմանը։
«Միշտ հետևել եմ Հայաստանի ազգային հավաքականի ելույթներին: Անձամբ ծանոթ եմ Խորեն Բայրամյանին և Վարազդատ Հարոյանին: Կարծում եմ՝ ֆուտբոլիստների խաղամակարդակը շատ բարձր է, իսկ Հենրիխ Մխիթարյանը, անկասկած, թիմի առաջատարն է։ Հավատում եմ, որ թիմն ի վիճակի կլինի լուծել իր առջև դրած խնդիրները»,- նշել է Սպերցյանը:
Հիշեցնենք, որ Սպերցյանը «Կրասնոդարի» երկրորդ թիմի լավագույն ռմբարկուն է, արդեն հասցրել է մի քանի հանդիպումներ անցկացնել հիմնական թիմի կազմում, նաև իր նորամուտն է նշել Չեմպիոնների լիգայում՝ փոխարինման դուրս գալով «Չելսիի» և «Սևիլյայի» հետ հանդիպումներում։