Եվրախորհրդարանը հաստատեց և դատապարտեց Թուրքիայի կողմից սիրիացի վարձկանների ներգրավումը Արցախյան պատերազմում
16/03/2021 schedule18:32
Եվրախորհրդարանի 2021 թվականի մարտի 11-ի բանաձևը սիրիական հակամարտության վերաբերյալ միանշանակ հաստատում է այն փաստը, որ Թուրքիան Սիրիայից վարձկաններ է ներգրավել Արցախյան պատերազմում, տեղեկացնում է infoteka24-ը:
Բանաձևի տեքստում մասնավորապես ասված է. «Ըստ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների՝ Թուրքիան սիրիացի վարձկաններ է տեղափոխել Լեռնային Ղարաբաղ»:
Եվրախորհրդարանը նույնպես դատապարտել է Թուրքիայի նման գործողությունները: «Եվրախորհրդարանը խստորեն դատապարտում է Թուրքիայի կողմից սիրիացի վարձկանների օգտագործումը Լիբիայի և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտություններում, դա միջազգային իրավունքի խախտում է»,- ասվում է բանաձևում: