Հավաքականը մեկնել է Շվեյցարիա առանց ընդլայնված ցուցակի 5 ֆուտբոլիստների
Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում Լիխտենշտեյնի դեմ խաղին կպատրաստվեն 27 ֆուտբոլիստներ: Արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստները հավաքականին կմիանան Շվեյցարիայում, իսկ Էդուարդ Սպերցյանը կկարողանա միանալ թիմին միայն Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպումից հետո, հաղորդում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Մարտի 22-ի առավոտյան ՀՖՖ պատվիրակությունը (Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ Հայաստանում հանդես եկող ֆուտբոլիստները, մարզչական և ադմինիստրատիվ կազմերը) չարտերային ուղերթով մեկնեցին Ցյուրիխ:
Առողջական խնդիրների պատճառով Շվեյցարիա չի մեկնել 17-ամյա պաշտպան Էրիկ Սիմոնյանը: Շվեյցարիա մեկնող ֆուտբոլիստների ցուցակում չեն նաև ազգային հավաքականի՝ նախապես հրապարակված ընդլայնված կազմում ընդգրկված Յուրի Գարեգինյանը, Պետրոս Ավետիսյանը և Արման Հովհաննիսյանը, որոնք անհրաժեշտության դեպքում դեռ կարող են միանալ հավաքականին Երևանում՝ Լիխտենշտեյին դեմ հանդիպումից հետո:
ՀՖՖ պատվիրակությունը Ցյուրիխից կուղևորվի Շվեյցարիայի մեկ այլ քաղաք՝ Սեն Գալեն: Այստեղ թիմին կմիանան ազգային հավաքականի՝ արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստները, բացառությամբ Էդուարդ Սպերցյանի: «Կրասնոդարի» 20-ամյա կիսապաշտպանը դեռևս ապաքինվում է վնասվածքից և չի կարողանա մասնակցել Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպմանը: Ֆուտբոլիստի վնասվածքից վերականգնման գործընթացը չընդհատելու համար «Կրասնոդարի» և ՀՖՖ-ի միջև ձեռք է բերվել համաձայնություն, ըստ որի՝ Սպերցյանը բուժումը կշարունակի Կրասնոդարում: Ամենայն հավանականությամբ Սպերցյանը կկարողանա Երևան ժամանել միայն Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպումից հետո: Նրա մասնակցությունը Իսլանդիայի և Ռումինիայի դեմ հանդիպումներին դեռևս հարցականի տակ է:
Այսպիսով, Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպմանը Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում կնախապատրաստվեն հետևյալ 27 ֆուտբոլիստները.
Դարպասապահներ
• Դավիթ Յուրչենկո - «Ալաշկերտ»
• Անատոլի Այվազով - «Ուրարտու»
• Արսեն Բեգլարյան - «Ուրարտու»
Պաշտպաններ
• Հովհաննես Համբարձումյան - «Անորտոսիս» (Կիպրոս)
• Կամո Հովհաննիսյան - «Կայրաթ» (Ղազախստան)
• Վարազդատ Հարոյան - «Աստանա» (Ղազախստան)
• Անդրե Չալըշըր - «Ապոլոն Սմիրնիս» (Հունաստան)
• Տարոն Ոսկանյան - «Ալաշկերտ»
• Սերոբ Գրիգորյան - «Փյունիկ»
• Հայկ Իշխանյան - «Շիրակ»
• Ժոաո Ժորդի Մոնրոյ Արարատ - «Նոա»
• Հակոբ Հակոբյան - «Ուրարտու»
Կիսապաշտպաններ
• Էդգար Բաբայան - «Ռիգա» (Լատվիա)
• Գևորգ Ղազարյան - «Լամիա» (Հունաստան)
• Տիգրան Բարսեղյան - «Աստանա» (Ղազախստան)
• Վահան Բիչախչյան - «Ժիլինա» (Սլովակիա)
• Խորեն Բայրամյան - «Ռոստով» (Ռուսաստան)
• Սոլոմոն Իմե Ուդո - «Շախտյոր Կարագանդա» (Ղազախստան)
• Արտակ Գրիգորյան - «Ալաշկերտ»
• Վբեյմար Անգուլո - «Արարատ-Արմենիա»
• Կարեն Մուրադյան - «Արարատ»
• Արամ Քոչարյան - «Լոռի ՖԱ»