Հայաստանի հավաքականը վստահ հաղթանակ տարավ Իսլանդիայի նկատմամբ
Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը 2022թ.-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում սեփական հարկի տակ՝ Երևանի Հանրապետական մարզադաշտում ընդունեց Իսլանդիայի հավաքականին:
Խաղի առաջին կեսն անցավ հավասար պայքարում, տարածքային փոքր առավելություն ունեին հյուրերը, բայց Հայաստանի հավաքականի գրոհներն ավելի մեծ վտանգ էին պարունակում: Սակայն առաջին 45 րոպեների ընթացքում գոլեր չեղան:
Երկրորդ կեսն ակտիվ սկսեցին Իսլանդիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները, բայց 53-րդ րոպեին Հայաստանի հավաքականը լավ գրոհ անցկացրեց. Արտակ Գրիգորյանը եզրում նկատեց Տիգրան Բարսեղյանին, վերջինս աջ կողմից մոտեցավ տուգանային հրապարակին ու առանց մտնելու հարվածեց դարպասի հեռավոր անկյունը: Գնդակը, դիպչելով դարպասաձողին, հայտնվեց ցանցում՝ 1-0:
Խփած գոլից հետո Խոակին Կապառոսի թիմը սկսեց ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել պաշտպանությանը՝ երբեմն սուր հակագրոհներ անցկացնելով: 73-րդ րոպեին նման հակագրոհներից մեկի ժամանակ Բարսեղյանը գնդակն ուղարկեց աջ եզրում գտնվող Խորեն Բայրամյանին, վերջինս շրջանցեց պաշտպանին, դուրս եկավ հարվածային դիրք ու գրավեց մրցակցի դարպասի հեռավոր անկյունը՝ 2-0:
Մնացած ժամանակում նոր գոլեր չեղան: Հայաստանի հավաքականը երկրորդ հաղթանակը տարավ ընտրական փուլի երկու խաղերում և վաստակեց 6 միավոր՝ գլխավորելով խմբի մրցաշարային աղյուսակը: Խմբի մյուս երկու խաղերը տեղի կունենան ավելի ուշ: Ռումինիան կընդունի Գերմանիային, իսկ Հյուսիսային Մակեդոնիան՝ Լիտենշտեյնին: