Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն Երևանի և մարզերի մի շարք հասցեներում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Հերացի փ. 10-16 շենքեր, Այգեստան 11 փողոցի սեփական տներ մասնակի, Պուշկին փ. 21/3 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Գայի պող. 10/6 հասցեի ոչ բնակիչ-բաժանորդ, Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Բագրևանդի փ. 16, 45 շենքեր և հարակից սեփական տներ, Նոր Նորք 3-րդ զանգ.՝ “Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ” ԲԿ-ի դիահերձարան և ծննդատան շենքեր, Գյուրջյան փ. 8 հասցեում գտնվող “Նորք” ՇՇ-ի շենք, Նոր Նորք 5-րդ զանգ,՝ Մառի փ. 9, 10, 12, 13 շենքեր, Նորք Մարաշ՝ Նորք 7-րդ փողոցի սեփական տներ, Նորք 7-րդ փողոց 1-ին նրբանցքի սեփական տներ, թիվ 124 մսուր-մանկապարտեզ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:00 Արշակունյաց պող. 26 շենք, Արշակունյաց 1-ին և 2-րդ նրբանցքների սեփական տներ,
11:00-17:00 Շիրակի փ․ 21, 4/7, 21ա շենքեր, Շիրակի փողոցի սեփական տներ, Հ․Հովհաննիսյան, Մարքվարտի փողոցների սեփական տներ, Ներքին Չարբախ 2, 7, 8, 9 փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ա․Սարգսյան, Միրաքյան փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արցախի փ. 1, 1բ շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ա.Տիգրանյան փ. 5 շենք, Արաբկիր 37փ. 1ա շենք, Գրիբոյեդով փ. 21/4 շենք, Կոմիտասի պող. 2 շենք, Ն.Տիգրանյան փ. 14 շենք, Շրջանցիկ Թունել սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դումանի փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, “Գոռ Նան” ՍՊԸ, քաղ․ Բ․Կառնազյան, քաղ․ Մ․Սարգսյան, ջրային կառույցներ, Ռուս ուղղափառ եկեղեցի, “Երքաղլույս” ՓԲԸ, “Լուգանսկ” ՍՊԸ, “ԿՍՄՊ․ՍՈԳ․ՍՏՊՈՅ”, “Սաութրեյդ”, “Ֆորմատ-ավտոմոնտաժ” ՍՊԸ-ներ, քաղ․ Կոզմոյան, քաղ․ Ա․Քեոյան, քաղ․ Ե․Եղիշյան, քաղ․ Է․Ճաղոյան , “Իմիջ Մ․Գ.”ՍՊԸ, քաղ․ Ա. Մարգարյան, “Միկա Քորփորեյշն” ՓԲԸ, “Նուշիկյան ասոցիացիա” ՍՊԸ, ՊԱԿ, ջրային կառույցներ, “ՍԻՓԻ ԷՍ ՕԻԼ Քորփորեյշն”, “Ռան Օյլ” ՍՊԸ-ներ, քաղ․ Վ․Մաթոսյան, քաղ. Վ․Բեյրության, քաղ․ Կ․Պողոսյան, քաղ․ Դավթյան, Ա․Սարգսյան, Միրաքյան փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
13:00-17:00 Էրեբունի փ. 28, 30, 32, 34 շենքեր,
10:00-13:00 Եղեգնավան գյուղ,
10:00-14:00 Դարակերտ, Ղուկասավան գյուղեր մասնակի,
10:00-16:00 Մրգավան գյուղ մասնակի, Վեդի քաղաք` Կասյան, Արամ Եղյան փողոցներ մասնակի,
11:00-14:00 Գոռեվան, Դաշտաքար, Շաղափ գյուղեր մասնակի,
11:00-15:00 Այգեպատ, Այգեզարդ գյուղեր, Վերին Արտաշատ գյուղ մասնակի,
10:00-13:00 Եղեգնաձոր քաղաք՝ 26 Կոմիսարների փողոց և Նորավան թաղամաս մասնակի, Սյունիքի փ. 4 և 9, Համբարձումյան փ. 6, Այգեձորի փ. 2բ, Պռոշյանի փ. 67 սեփական տներ Երևանյան խճուղի մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Սարավան գյուղ,
11:00-15:00 Ագարակաձոր գյուղ,
10։00-16։00 Քանաքեռավան համայնք՝ 9, 10, 11 փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-14։00 Բյուրեղավան համայնք՝ “Կրիստալ”, “Հայտարբենյութմեծառ”, “Ալմաքար”, “Բել Գլաս”, “Անդրանիկ և Հարություն” ՍՊԸ-ներ, Հայռուսգազարդ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-15։00 Եղվարդ համայնք՝ Շահումյան, Սպանդարյան, Գայի, Խանջյան, Սայաթ- Նովա, Զաքարյան, Արա Գեղեցիկ, Սաֆարյան, Նոր թաղ, Նար Դոս, Պ․ Սևակի թիվ 1, 2, 3 փողոցներ, Չարենցի, Կոմիտասի, Պռոշյան, Իսահակյան, Շիրակի փողոցներ մասնակի, Կալեր թաղամաս մասնակի, Ծիրանանոց, Բոլոր հողեր թաղամասեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,