Ավազակային հարձակում «Արթիկ» բժշկական կենտրոնում. 35-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի լույս 13-ի գիշերը ոստիկանության Արթիկի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «Արթիկ» բժշկական կենտրոնի ընդունարան շտապ ոստիկաններ մոտենան: Ահազանգին արագ արձագանքած օպերատիվ խումբն անմիջապես մեկնել է բուժհաստատություն։
Տեղում պարզվել է, որ 35-ամյա մի տղամարդ արյան ճնշումը չափելու պատրվակով մտել է հիվանդանոցի ընդունարան, մուտքի դռան վրայի բանալիով փակել դուռը, ապա գրպանից հանելով դանակը՝ ընդունարանի հերթապահ բուժքույրերից պահանջել սեղանին դնել բջջային հեռախոսները և իրեն տալ ունեցած փողը:
Արթիկի ոստիկանները կիրառել են ֆիզիկական ուժ, վնասազերծել են տղամարդուն, վերցրել դանակն ու բերման ենթարկել նրան:
Դեպքի առթիվ տարածքային նախաքննական մարմնում քրեական գործ է հարուցվել։ Նախկինում ավազակության մեղադրանքով դատապարտված տղամարդը ձերբակալվել է։
Հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են:
Հիշեցնենք, այս մասին ավելի վաղ հաղորդագրություն էր տարածել ՀՀ քննչական կոմիտեն և նշել, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, բուժքույրերը ճանաչվել են տուժող և հարցաքննվել դեպքի հանգամանքների շուրջ: