ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության պետ Սերգեյ Ատոմյանը կենտրոնական մարմնի ղեկավար կազմի հետ շրջայցեր է կատարել «Հրազդան», «Սևան», «Կոշ», «Արթիկ», «Վանաձոր» և «Գորիս» քրեակատարողական հիմնարկներում։
Այս մասին տեղեկացնում է քրեակատարողական ծառայության կայքը:
Ծառայության պետը հիմնարկների վարչակազմի ուղեկցությամբ եղել է հիմնարկների բոլոր հատվածներում՝ զբոսահրապարակներում, ճաշարաններում, մարզադահլիճներում, տեսակցությունների սենյակներում, բուժմասերում, գրադարաններում, բնակելի գոտիներում և այլուր, զրուցել է նաև ազատազրկված անձանց հետ նրանց հուզող խնդիրների շուրջ։
Շրջայցի ընթացքում Սերգեյ Ատոմյանը մատնանշել է ՔԿՀ-ներում առկա խնդիրները՝ ընդգծելով և վերհանելով իր կողմից նկատված թերությունները ինչպես ազատազրկված անձանց պահման պայմանների վերաբերյալ և այլ հատվածներում, այնպես էլ աշխատակազմերի գործելաոճում՝ նշելով, որ յուրաքանչյուր աշխատակից աշխատավայրում պիտի ղեկավարվի միայն օրենքով իրեն վերապահված լիազորություններով և համակարգի շահերին ծառայելու առաջնահերթ սկզբունքով։
Ծառայության պետը շրջայցի ավարտին հիմնարկների ղեկավար անձնակազմին տվել է հասցեական հանձնարարականներ՝ հույս հայտնելով, որ խելամիտ ժամանակահատվածում նկատելի կլինեն թերությունների շտկման արդյունքները՝ միաժամանակ չանտեսելով նաև գնահատանքի արժանի ծառայողների աշխատանքային պարտականությունների կատարման արդյունավետությունը։