Հանրային հեռուստաընկերության բակում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Կառավարության գործընկերների հետ ԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանը հետևում է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հանդիպմանը։
Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է նախարարն ու ավելացրել.
«Հաջողություն մաղթենք մեր հավաքականին»:
Նշենք, որ տևական դադարից հետո Առաջին ալիքի եթեր է վերադարձել Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի խաղերի հեռարձակումը և այդ կապակցությամբ Հանրային հեռուստաընկերության մեծ էկրանի միջոցով Հանրապետության նախագահը և միջոցառմանը ներկա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու այլք, հետևել են Շոտլանդիա-Հայաստան խաղին։
Աելի վաղ ՀՖՖ-ն հրապարակել էր Շոտլանդիայի ընտրանու դեմ հանդիպման Հայաստանի ազգային հավաքականի մեկնարկային կազմը: Այն ունի հետևյալ տեսքը՝ Դավիթ Յուրչենկո, Արման Հովհաննիսյան, Վարազդատ Հարոյան, Արտակ Գրիգորյան, Խորեն Բայրամյան, Էդուարդ Սպերցյան, Տիգրան Բարսեղյան, Կամո Հովհաննիսյան, Հրայր Մկոյան, Հովհաննես Համբարձումյան, Ադամյան: