Արագածավանում թուրքեր չեն շրջել, իսկ սահմանի հակառակ կողմում մնացած բանվորները վերադարձել են. համայնքապետ
Ֆեյսբուքյան որոշ օգտատերեր այսօր լուրեր են տարածել Արագածավան համայնքում Թուրքիայի սահմանապահների կողմից հովիվներին՝ հոտերի հետ միասին գերեվարելու մասին: Նույն աղբյուրները նաև գրել են, թե ռուս սահմանապահների միջնորդությամբ գերիներն ու անասուններն ազատ են արձակվել:
Նաև կային հրապարակումներ, համաձայն որոնց թուրքերը զինված շրջում են գյուղում, իսկ ոստիկանությունը հորդորում է բնակիչներին տներում մնալ:
Արագածավան խոշորացված համայնքի համայնքապետ Արթուր Հովսեփյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ գյուղից դուրս` դեպի Թուրքիայի սահման գտնվող ֆերմայի բանվորները ռուս սահմանապահների հսկողությամբ անցաթղթով են ելումուտ անում նշված տարածք:
Նրանք մնացել են սահմանից այն կողմ, ահազանգել են այդ մասին, և ռուս սահմանապահներն արձագանքել ու բանվորներին վերադարձրել են Հայաստանի սահման։
Արթուր Հովսեփյանը նաև վստահեցրեց, որ գյուղում որևէ թուրք չի եղել և չկա։ Դեպքի մասին ավելի հստակ մանրամասներ ԱԱԾ-ից պարզելու պարագայում, համայնքապետը կտեղեկացնի հավելյալ: