Տիգրան Ավինյանը նախօրեին Պոլիտեխնիկի ուսանողների հետ միասին մասնակցել է «STARMUS» փառատոնին (լուսանկարներ)
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Տիգրան Ավինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ նախօրեին Պոլիտեխնիկի ուսանողների հետ միասին մասնակցել է Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվող «STARMUS» փառատոնին։
Իսկ երեկոյան այցելել է նաև փառատոնի գիտական ճամբար Ազատության հրապարակում։
«Կարծում եմ` սա Հայաստանի և Երևանի համար շատ նշանավոր իրադարձություն է։ «STARMUS» միջազգային փառատոնը գիտության և արվեստի միախառնություն է, որի աջակցող գործընկերներից է հանդիսանում նաև Պոլիտեխնիկը։ Մեր 150 ուսանողներ մասնակցել են տարբեր դասախոսությունների, համերգների, հնարավորություն են ունեցել շփվել մարդկանց հետ, ովքեր շատ բան են արել այս աշխարհում և մեծ փոփոխությունների հեղինակներ են։
Շրջայցի ընթացքում զրուցել ենք ինչպես Հայաստան ժամանած միջազգային գիտնականների, այնպես էլ ուսանողների հետ` ի թիվս այլ հարցերի, քննարկելով նաև Պոլիտեխնիկի գիտակրթական զարգացման հեռանկարները»,-գրել է նա։
306338493_639355900879736_1161684568356327393_n.jpg (62 KB)
306253721_639355970879729_1647369157903137864_n.jpg (45 KB)
306089520_639356010879725_734967690639047116_n.jpg (93 KB)
306450224_639356047546388_3534081030985492548_n.jpg (49 KB)
306390800_639356114213048_2965172349285252477_n.jpg (71 KB)
306163120_639356214213038_1282781724957677695_n.jpg (65 KB)
306264948_639356377546355_1508447570784042836_n.jpg (44 KB)