ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանը 2022 թվականին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ներկայացրել 2021 թվականի իր գույքի և եկամուտների հայտարարագիրը:
Ըստ այդմ՝ նա հայտարարագրել է 2 բնակարան Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում, որից մեկը՝ համատեղ, մյուսը մասնավոր սեփականություն է: Նա նաև հայտարարագրել է 1 հողամաս և բազմաբնակարան շենքի ոչ բնակելի տարածք, որոնք նույնպես Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում են գտնվում:
Հանձնված և վերադարձված փոխառություններ բաժնում Խաչատրյանը ներկայացրել է «ԵՊՀ շրջանավարտների միավորում» ՀԿ-ից փոխառություն, որը տարեսկզբին եղել է 7 միլիոն 960 հազար դրամ, իսկ տարեվերջին՝ 10 միլիոն 410 հազար դրամ, ինչպես նաև ևս մեկ փոխառություն «Ջերմուկ Գրուպ» ՓԲԸ-ից, որը կազմել է 7 միլիոն 111 հազար դրամ:
Իր բանկային հաշիվներում նա տարեսկզբին ունեցել է 303 հազար դրամ, որը տարեվերջին ավելացել է՝ դառնալով 1 միլիոն 314 հազար դրամ: Իսկ ահա կանխիկ գումարը նվազել է. տարվա սկզբին կոմիտեի ղեկավարն ունեցել է 26 միլիոն 200 հազար դրամ, տարեվերջին՝ 23 միլիոն 900 հազար դրամ:
2021 թվականին Սասուն Խաչատրյանը ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից ստացել է 16 միլիոն դրամ աշխատավարձ, ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից՝ 5 միլիոն 366 հազար դրամ:
2021-ին 6 միլիոն դրամ Խաչատրյանը ծախսել է անշարժ գույքի վերանորոգման համար: