4 անձի մահվան պատճառ դարձած վթարի վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել է «ԳԱԶել»-ի վարորդը (լուսանկարներ)
4 անձի մահվան պատճառ դարձած վթարի վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել է «ԳԱԶել»-ի վարորդը:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ մանրամասնելով.
921.jpg (549 KB)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի (Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովմանն ուղղված պահանջները կամ ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման անվտանգությունն ապահովող կանոնները խախտելը) 3-րդ մասով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և վարութային այլ գործողություններ Արմավիրի մարզում տեղի ունեցած՝ 4 անձի մահվան պատճառ դարձած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
922.jpg (502 KB)
Նախնական տվյալներով՝ 2022թ. նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 18.50-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Մրգաշատ գյուղից դեպի Արմավիր քաղաք տանող ավտոճանապարհին միմյանց են բախվել 61-ամյա տղամարդու վարած երթուղային «ԳԱԶել» և 46-ամյա տղամարդու վարած «ԶԻԼ» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով Արմավիրի բժշկական կենտրոն բուժօգնության է տեղափոխվել «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենայի 8 ուղևոր, իսկ 4 ուղևոր մահացել է։
923.jpg (451 KB)
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել՝ դատաբժշկական փորձաքննություն, հարցաքննվել է «ԶԻԼ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը։
925.jpg (425 KB)
«ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը ձերբակալվել է: Նախաքննությունը շարունակվում է:
924.jpg (606 KB)927.jpg (412 KB)928.jpg (586 KB)