Վարկածներ են. Առաջին ալիքը արտահոսքի միջոցով «Դիմակահանդես» հաղորդման կերպարների ենթադրյալ բացահայտումների մասին
Սոցիալական ցանցերում և որոշ զանգվածային լրատվամիջոցներում հրապարակումներ են շրջանառվում, ըստ որոնց՝ Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությունից տեղի է ունեցել ինֆորմացիոն արտահոսք, և բացահայտվել է Առաջին ալիքով հեռարձակվող «Դիմակահանդես» հաղորդման 2-րդ եթերաշրջանի մասնակից կերպարներին մարմնավորողների անունները։
Ըստ այդ հրապարակումների՝ հաղորդման 7 կերպարներից «Ջոկերը» հաղորդավար, երգիչ, դերասան Ներսես Ավետիսյանն է, «Մեդուզան»՝ դերասանուհի Անահիտ Կիրակոսյանը, «Մումիա» կերպարի դիմակի տակ թաքնված է կինոռեժիսոր, երգիչ Արման Աղաջանյանը, «Միաեղջյուրը» երգչուհի Լեյլա Սարիբեկյանն է։ «Վիշապի» դիմակի տակ թաքնված է հաղորդավար, երգիչ Արսեն Գրիգորյանը, «Սարդը» երգչուհի Հասմիկ Կարապետյանն է, իսկ «Մանչուկի» կերպարում դերասանուհի Լիլի Մորտոն է։
Շրջանառվող լուրերի վերաբերյալ մեկնաբանություն ստանալու համար «Հայկական ժամանակ»-ը կապ հաստատեց Հանրային հեռուստաընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Աննա Օհանյանի հետ։ Վերջինս մեզ հետ զրույցում նշեց՝ իրենք այդ «բացահայտումներին» ըմբռնումով են մոտենում։
«Այս նախագծի ձևաչափը կառուցված է ինտրիգի և գաղտնիքի շուրջ, և օրինաչափ ու բնական է, որ ամբողջ աշխարհի այն երկրներում, որտեղ այս նախագիծը իրականացվում է, երկրպագուները և այլ մարդիկ փորձում են բացահայտել դիմակների տակ թաքնված դեմքերին կամ էլ վարկածներ են առաջարկում, թե ովքեր են թաքնված դիմակի տակ։ Մենք ըմբռնումով ենք մոտենում դրան: Այնուամենայնիվ, թե ովքեր են թաքնված դիմակահանդես 2-րդի դիմակների տակ, հանդիսատեսը կարող է իմանալ «Առաջին ալիքի» եթերում ամեն կիրակի»,- պարզաբանեց նա։