Վերագործարկվել է մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի վերանորոգված, արդիականացված շարժասանդուղքը (տեսանյութ)
26/01/2023 schedule20:50
Այսօր՝ հունվարի 26-ին, վերագործարկվել է Երևանի մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի վերանորոգված և արդիականացված շարժասանդուղքը։
Վերագործարկումն իրականացրել են Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի գլխավոր տնօրենի ԺՊ Բաբկեն Սեդրակյանը, Շահագործման գծով տնօրեն Սամվել Եղիազարյանն ու Երթևեկության գծով տնօրեն Սամվել Ծառուկյանը։
Գլխավոր տնօրենի ԺՊ-ի հրամանի համաձայն ս․թ․ հունվարի 11-ից մինչ այսօր «Հանրապետության հրապարակ» կայարանը սպասարկում էին երկու շարժասանդուղքներ․ երրորդ շարժասանդուղքը գտնվում էր նորոգման աշխատանքների փուլում։
Շահագործման գծով տնօրեն Սամվել Եղիազարյանի խոսքով՝ նորոգման աշխատանքները լիակատար ավարտվել են։ Նա ընդգծել է նաև, որ նոր սերնդի աստիճանների տեղադրումը Երևանի մետրոպոլիտենի շահագործումից ի վեր կատարվել է առաջին անգամ։ Իրականացված աշխատանքների արդյունքում ի լրումն վերոնշյալի՝ իրականացվել է նաև քարշի շղթայի և թվով 171 աստիճանների փոխարինման աշխատանքներ։
Սամվել Եղիազարյանը միաժամանակ տեղեկացրել է, որ կատարված համալիր աշխատանքների արդյունքում Երևանի մետրոպոլիտենն ունենալու է առավել ապահով, անաղմուկ և ժամանակակից պահանջներին համապատասխանող աստիճանաժապավեն։
Շնորհակալություն հայտնելով մետրոպոլիտենի «Էլ․ մեխանիկական» ծառայության աշխատակիցներին՝ սեղմ ժամկետներում իրականացված սրտացավ աշխատանքի համար, մետրոպոլիտենի տնօրինությունը շահագործել է շարժասանդուղքն ու բարի երթ մաղթել բոլոր ուղևորներին։