Երեկ՝ փետրվարի 19-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում:
Ժամը 19:40-ի սահմաններում Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ 20-ամյա Գոռ Մ.-ն իր վարած «ՈՒԱԶ» մակնիշի՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված ավտոմեքենայով ճանապարհի ուժեղ բքի և մերկասառույցի պատճառով Սև լիճ տանող հատվածում դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և մոտ 200 մետր մի քանի պտույտ շրջվելով՝ հայտնվել ձորում:
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով վարորդ Գոռ Մ.-ն, ուղևոր, Արագածոտնի մարզի բնակիչ 21-ամյա Զաքար Զ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գորիս» բժշկական կենտրոն, իսկ ուղևորներ, Լոռու մարզի բնակիչ 33-ամյա Զորանդ Ա.-ն և Երևանի բնակիչ 39-ամյա Զորակ Ե.-ն տեղում մահացել են:
Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ փրկարարները, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները, ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության Գորիսի ռազմական ոստիկանության ծառայողներն ու Գորիսի հիվանդանոցի բժիշկների հերթապահ խումբը:
Ըստ աղբյուրի՝ ժամանողները մեծ դժվարությամբ են կարողացել հասնել վթարի վայր, որպեսզի դիերն ու վիրավորներին տեղափոխեն հիվանդանոց:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Կայքի տեղեկություններով՝ մահածացներից Զորանդ Ա.-ն ծառայում էր ՀՀ ՊՆ N զորամասում հրամանատարի տեղակալ, կոչումով փոխգնդապետ էր, Զորակ Ե.-ն ծառայում էր ՀՀ ՊՆ N զորամասում՝ որպես գումարտակի հրամանատար, կոչումով փոխգնդապետ էր, իսկ վարորդ Գոռ Մ.-ն և վիրավոր Զաքար Զ.-ն ծառայում են ՀՀ ՊՆ N զորամասում՝ որպես ժամկետային զինծառայողներ: