Գյումրիում «Չոր նավահանգիստ»-ը խորը ուսումնասիրման փուլում է, խոստումնալից նախագիծ է և հավատով առաջ ենք գնում․ Քերոբյան
Գյումրիում «Պետություն–մասնավոր երկխոսություն» խորագրով պանելային քննարկմանը մասնակցող ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը լրագրողների հետ զրույցում մեկ անգամ ևս խոսել է բուռն քննարկումների տեղիք տված «չոր նավահանգստի» մասին։
Ըստ նախարարի,  չնայած հանգամանքին, որ շատերը շարունակում են գաղափարին թերահավատորեն մոտենալ, տարբեր ենթակառուցվածքներ ունեցող արդյունաբերական պարկի ծրագիրը իրատեսական է:
«Լինելու են տարածքներ, որտեղ հնարավոր է արդյունաբերական ընկերություններ ստեղծել, լինելու են նաև լոգիստիկ կենտրոններ: Ծրագիրն արժանացել է ՀՀ կառավարության ներդրումային կոմիտեի նախնական հանավությանը և այժմ գտնվում է խորը ուսումնասիրման փուլում: Այսօր մենք ունենք ընկերություններ, որոնք արդեն նախնական հետաքրքրություն հայտնել են չոր նավահանգստի հանդեպ: Գործընթացի տասը տոկոսն ենք անցել և հաստատել, որ այդ ծրագիրը կլինի՝ դեռ չի կարելի, բայց այսօրվա թվերը ցույց են տալիս, որ խոստումնալից նախագիծ է և մենք հավատով առաջ ենք գնում»,-նշեց Քերոբյանը։
Նախարարը նաև նշեց, եթե իրադարձությունները հաջող ընթանան, տարեվերջին կհայտարարվի ներդրումներն ու կառավարումն իրականացնող ընկերության մրցույթը։