Այսօր՝ ապրիլի 19-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 04։45-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նուբարաշեն վարչական շրջանի շենքերից մեկի բնակիչը տանը սպառնում է ինքնասպանություն գործել, և լուսամուտից նկատվում է ծուխ։
Այս մասին գրում է shamshyan.com-ը:
Պարզվել է՝ Նուբարաշեն 11 փողոցի 11 շենքի 3-րդ հարկի բնակարանի բնակիչը ներսում կոտրում է գույքը և սպառնում, որ ինքն իրեն կվնասի։ Մասնագետները մոտ 2 ժամ փորձել են տղամարդու հետ բանակցությունների արդյունքում հասնել նրան, որ չդիմի այդ քայլին, սակայն վերջինս, կոտրելով լուսամուտների ապակիները, տնից իրեր է նետել ցած։
Որոշ ժամանակ անց նկատվել է, որ լուսամուտից ծուխն ավելի ակնհայտ է երևում, ապա բացվել է տան դուռը, ու տղամարդն ընկել է աստիճաններին։ Նա տեղափոխվել է Այրվածքաբանության կենտրոն։
Դեպքի վայրում հավաքվածներն ասել են, որ մինչ դեպքը՝ տղամարդը գնացել է իր ընկերուհու տուն, սպառնալիքներ հնչեցրել նրա հասցեին, ապա վերադառնալով նշված բնակարան՝ նման գործողություններ կատարել։
Նա Նուբարաշենի բնակիչ 44-ամյա Հ. Ա.-ն է, որը, ըստ աղբյուրի, Նուբարաշենում հայտնի է որպես սպիրտի նկատմամբ հակում ունեցող։