Եթե նրանք գործարքի չգնան, կլինեն ռմբակոծություններ: Սա ռմբակոծման արշավ է լինելու, ինչպիսին նախկինում չեն տեսել:
Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Բաքուն վճռականորեն և անզիջում պահանջում է հրաժարվել Ադրբեջանի նկատմամբ Հայաստանի առկա տարածքային պահանջներից:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել իսլամական սրբազան Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առիթով:
Հաղորդման տասը բաժիններում ներկայացված են Դատախազության սահմանադրական լիազորությունների շրջանակներում 2024 թվականին կատարված աշխատանքները։
Ուկրաինան երբեք չի միանա Հյուսիսատլանտյան դաշինքին (ՆԱՏՕ), և նրա առաջնորդ Վլադիմիր Զելենսկին դա հասկանում է։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գյումրիի և Փարաքարի ընտրություններում առավելագույն ձայներ ստացած թեկնածուներին և ուժերին:
Փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտնել է, որ Գյումրիի «Մեր քաղաքը» նախընտրական դաշինքով ավագանու թեկնածու Անահիտ Խալաթյանը տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր:
Դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանն էլ վստահեցրել է, որ մինչև վերջ հավատարիմ են մնալու իրենց տված խոստմանը։
Անճշտությունների գումարային չափը՝ 106:
Թե մասնակից ուժերն ինչ կորոշեն ու ինչպես կփոխվի ձայների բաշխումը վերջնական հաշվարկի արդյունքում, հայտնի կլինի ավելի ուշ:
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է Փարաքար համայնքի 16 ընտրական տեղամասերից 12-ում ընտրության արդյունքների նախնական պատկերը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 60 ընտրատեղամասիարդյունքների հանրագումարով:
Ծրագրում նաև այցելություն է Սևան, հայկական եկեղեցի և հիդրոօդերևութաբանական չափիչ կայան։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 39 տեղամասից ստացված տվյալներով:
Անճշտությունների գումարային չափը՝ 1, անվավեր քվեաթերթիկների թիվը՝ 6:
Հրապարակվել է Գյումրիում 21 տեղամասի ձայների ամփոփ պատկերը:
Անճշտությունների գումարային չափը՝ 1:
Հրապարակվել են նախնական արդյունքները Գյումրու 31/52 ընտրատեղամասում:
Ներկայացվել են նախնական արդյունքները Գյումրու 31/71 ընտրատեղամասում:
Հրապարակվել են Գյումրու 31/36 ընտրատեղամասում քվեարկության նախնական արդյունքները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրաֆիկի տեսքով հրապարակել է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 15 ընտրատեղամասերից։
Հայտնի են Գյումրու 31/80 ընտրատեղամասի քվեարկության նախնական տվյալները:
Հրապարակվել են քվեարկության նախնական արդյունքները՝ Գյումրու 31/60 և 31/11 ընտրական տեղամասերում:
Հրապարակվել են քվեարկության նախնական արդյունքները Փարաքարի 14/06 և 14/07 ընտրատեղամասերում:
Հրապարակվել են նախնական արդյունքները՝ Գյումրու 31/11 ընտրատեղամասում:
ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունում գործող «Զանգերի կենտրոնում» ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման վերաբերյալ ստացվել է 2 զանգ։
Հայտնի են Գյումրու ևս մի քանի ընտրական տեղամասերում քվեարկության նախնական արդյունքները:
Հրապարակվել են նախնական արդյունքները Գյումրու 31/12 ընտրատեղամասում:
Հրապարակվել են նախնական արդյունքները Գյումրու 31/02 ընտրատեղամասում:
Հրապարակվել են նախնական արդյունքները Գյումրու 31/65 ընտրատեղամասում:
Գյումրի համայնքում ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը 111 հազար 236 է:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆտեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Էս մեծն իրավաբանի տրամաբանությամբ, ընտրական սուբյեկտ չհանդիսացողները չեն կարող պատժվել ընտրախախտումների համար։
Շիրակի մարզի Գյումրի և Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքներում ավարտվեցին արտահերթ ընտրությունները:
Որ երևույթը եղել է Գյումրիում, մենք կարող ենք դա հաստատել:
Գինուշ Զատիկյանն այս պահին գտնվում է արձակուրդում, սակայն սա խոչընդոտող հանգամանք չէ՝ իրադարձությանն ընթացք տալու և մանրամասները հասկանալու համար։
Սա մասնակցությունը ձեռքով հաշվելու թերթիկ է։
Դատախազության ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել ևս մեկ հրապարակում՝ համաձայն որի, մայրը քվեարկել է անգործունակ ճանաչված որդու փոխարեն:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Գյումրի համայնքի ղեկավարի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կարծում է՝ ակտիվ մասնակցությունը ընտրություններին ջղաձգումների մեջ է գցել բոլոր ընտրակեղծարարներին:
Փարաքար խոշորացված համայնքի Պտղունք բնակավայրի 14/11 ընտրական տեղամասում արձանագրվել են մի շարք ընտրախախտումներ:
Երկու համայնքում միասին քվեարկությանը մասնակցել է 49 հազար 14 ընտրող կամ ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների 37.07%-ը:
Սա ցուցակ չէ, ընտրողին նույնականացնելու միջոց չէ, մասնակցությունը արագ հաշվելու միջոց է ընդամենը:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հումորային գրառմամբ անդրադարձել է Գյումրիում Մարտուն Գրիգորյանի առաջնորդած դաշինքի ավագանու անդամության թեկնածու «Չոռնի Անո»-ի ձերբակալությանը:
Հրապարակումների համաձայն՝ «Չոռնի Անոն» ու մի շարք անձինք ընտրակաշառք են բաժանել:
«Անկախ դիտորդ» առաքելության ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյաննը հայտնել է, որ առ այսօր կարծել են՝ դրոշմանիշերի հաշվառումն ու որակը կասկածի տեղ չի թողնում։
Ստուգվում են նաև մամուլում և սոցիալական հարթակներում ընտրությունների վերաբերյալ հրապարակումները։ Արդյունքներով կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն։
Ներքին գործերի նախարարությունից մեկնաբանել են Գյումրու համայնքի ղեկավարի պաշտոնի համար պայքարող Մարտուն Գրիգորյանի շտաբի հայտարարությունը:
Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատնից: