Չորս ամերիկացի զինծառայող, որոնք անհետ կորել էին Լիտվայում զորավարժությունների ժամանակ, մահացել են:
Այս մասին մարտի 26-ին Վարշավա այցելելիս ասել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն։ Նա նշել է, որ մանրամասներին չի տիրապետում։
Եվրոպայում ԱՄՆ բանակը նույն օրը հայտնել է, որ M88 Hercules զրահապատ վերականգնողական մեքենան, որով զորավարժությունների ընթացքում ամերիկացի զինվորներին էին տեղափոխում, գտնվել է ուսումնամարզական հավաքակայանում ջրի մեջ ընկղմված, որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:
Վիլնյուսի պաշտպանության նախարարությունը միաժամանակ մարտի 26-ի երեկոյան հայտնել է, որ ամերիկացի զինվորների մասին տեղեկատվությունը «չի փոխվել, և որոնողափրկարարական գործողությունը շարունակվում է», հայտնում է Լիտվայի LRT ազգային մեդիա ընկերությունը։
Լիտվայի բանակն ավելի վաղ հայտնել էր, որ չորս ամերիկացի զինվորների և մեկ հետագծով մարտական մեքենայի անհետացման մասին հաղորդում է ստացվել նախօրեին՝ ժամը 16:45-ին, Պաբրադում զորավարժությունների ժամանակ։ LRT-ի աղբյուրները հայտնել են, որ անհետ կորած ամերիկացիները ամենայն հավանականությամբ մահացել են: