Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանն ԱԺ-ում Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ քրեական վարույթ հարուցելուն համաձայնություն ստանալու միջնորդության քննարկման ժամանակ ասաց, որ խմբակցությունը կաշկանդվածություն չունի՝ որոշում կայացնելու համար։
«Ասում են՝ հաջորդը ես եմ, ոնց որ թե։ Հաջորդը չեմ, նախորդն եմ։ Մի ամբողջ Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ տասնյակ քննիչներով, հսկող դատախազների ղեկավարությամբ, 5 տարի փորձում է ինչ-որ բան գտնել «Քովիդ»-ի շրջանակներում «կերած» փողերից։ Եվ ինչ-որ բաներ ոնց որ գտել են. դատական, քրեական գործեր կան։ Որպեսզի պարզեք՝ դա ինչքանո՞վ էր օբյեկտիվ, ճիշտ, ինչքանո՞վ իմ հետ կապ ուներ, թե՞ չէ, տիկին Ագնեսա Խամոյանին հեռակա առաջարկում եմ գնալ, լուսաբանել այդ դատական նիստերը»,- հորդորեց նա։
Անդրադառնալով Հովիկ Աղազարյանի և Տարոն Մարգարյանի՝ անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդությանը՝ Թորոսյանը հայտնեց, որ դեռ որոշում չունեն՝ ինչպես են քվեարկելու․ «Մենք այդ հարցերը քննարկելուց հետո ենք որոշում։ Մենք կաշկանդվածություն չունենք՝ կայացնելու որոշումներ, որոնցում համոզված ենք, ոչ թե ինչ-որ մեկն է թելադրում»։