«Գելափը» 2021-ին տվել էր՝ Քոչարյան Ռոբիկը պետք է մեզնից շատ ձայն հավաքի, 30 տոկոս շեղում էր եղել․ Ալեքսանյան
Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն անդրադարձավ այն հարցին, թե, ըստ սոցհարցումների, «Քաղաքացիական պայմանագիրը» Գյումրիում 16 տոկոս վարկանիշ ունի։
««Գելափը» դա այն նույն ընկերությունն է, որ Քոչարյան Ռոբիկի ընտրությունների համար 2021 թվականին տվել էր, թե Քոչարյան Ռոբիկը պետք է մեզնից շատ ձայն հավաքի, այդ ընկերությունը, որ չի ամաչում դեռ մարդամեջ է դուրս գալիս, 30 քանի տոկոս շեղում էր տվել, 30 տոկոս շեղումը չի կարող լինել, տենց լինում է միայն այն դեպքւմ, երբ սոցիոլոգիական ընկերությունը միտումնավոր կեղծում է տվյալները»,- նկատեց նա։
Դիտարկմանը, թե ՔՊ-ն Գյումրիի նախորդ ընտրություններում պարտվել է, ինչո՞ւ պետք է այժմ հաղթանակ տանի, նա նկատեց. «Գյումրեցիները շատ լավ տեսել են այն աշխատանքը, որը մենք արել ենք այս ընթացքում, շատ լավ տեսել են, որ 2018 թվականից Գյումրիում նորոգվել է 140 փողոց, երբ մինչև 2018-ը եղել է նորոգված 40 տոկոսը։
Տեսել է ու շատ լավ գիտի, թե ովքեր են դրա մեղավորները, որովհետև այդ մեղավորների ապօրինի գույքը իր աչքի առաջ է ամենօրյա ռեժիմով, այդ հյուրանոցները, այդ հարստությունները իր աչքի առաջ է ամենօրյա ռեժիմով, և սա ևս մեկ պատճառ է, որ գյումրեցին պետք է ընտրի քվեաթերթիկ համար մեկը։ Որովհետև այն բոլոր մարդիկ, որոնք թալանել են բանակը, դրա հաշվին կառուցել են հյուրանոցներ, դղյակներ, չգիտեմ՝ ինչեր, այդ մարդիկ չեն, որ իրականում հայրենիքի պաշտպանության համար մտահոգ են, այլ այն մարդիկ, ում կառավարման շրջանում առաջին անգամ ՀՀ ամբողջ պետական բյուջեն չի զիջում Ադրբեջանի միայն ռազմական բյուջեին»։