Եթե մեկը կորոշի՝ ձայնը պետք է դառնա վաճառքի առարկա, թողում եմ այստեղ․ Ալեքսանյանը ԱԺ ամբիոնին 5 հազար դր․ դրեց
Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը ԱԺ-ում հայտարարեց, որ նախկին իշխանություններն առաջնորդվել են «5 հազարը ձեզ, միլիարդները՝ մեզ» սկզբունքով։
«Թրաֆիքինգի աստվածները պետք է իրենց տեղը լավ իմանան։ Ով փորձի քաղաքացուն սակարկման ու առքուվաճառքի առարկա դարձնել, պատասխան կտա օրենքի առաջ: Եթե հանկարծ այս դահլիճում ընդդիմադիր խմբակցություններից կա ինչ-որ մեկը, որ կորոշի, որ ձայնը պետք է դառնա վաճառքի առարկա, այս 5 հազար դրամը թողնում եմ այստեղ, թող իմանա, որ միայն իր ձայնն է վաճառվում»,- ասաց նա և ԱԺ ամբիոնին 5000 դրամանոց թղթադրամ դրեց։
ԱԺ նիստը վարող Ռուբեն Ռուբինյանը հարցրեց՝ «այս գումարը մնալո՞ւ է դահլիճում»:
Արձագանքելով՝ Ալեքսանյանն ասաց. «Այն իր տիրոջը կգտնի»:
Ռուբինյանն էլ նկատեց. «Բայց տիկին Մկրտչյանն այսօր չի գալու դահլիճ, ի՞նչ պիտի անենք»։
«Կփոխանցեն իրեն»,- պատասխանեց Ալեքսանյանը։
Հիշեցնենք, որ իրավապահները մտել են «Մայր Հայաստան» դաշինքի գրասենյակ և խուզարկել շտաբի պետ Արա Ոսկանյանի բնակարանն ու «Մայր Հայաստան» դաշինքի ընդհանուր գրասենյակը: Խուզարկվել են նաև Մայր Հայաստան դաշինքի համակիրներից և աջակիցներից մի քանիսի բնակարանները:
Հատուկ ջոկատայինները Գյումրիում խուզարկություններ են իրականացրել նաև Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբներում:
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ խուզարկությունները կապված են ընտրակաշառքի տրամադրման վերաբերյալ հրապարակված ձայնագրությունների հետ: