Թուրքերեն հայաթը օգտագործելով՝ հաց եք վաստակում, մեղադրում ինձ թուրքական լինելու համար. Մինասյանը՝ Մխիթարյանին
«Պարոն Մխիթարյան, շատ լավ է, որ ուսումնասիրում եք իմ ֆեյսբուքյան էջը, ողջունում եմ, ահագին բաներ կսովորեք, հետագայում ձեր պրոդյուսերության համար նաև պետք կգա: Հնարավոր է՝ լավ պրոդյուսեր եք, բայց ձեր պրոդյուսերը վատն է»:
Այս մասին Հանրային ՀԸ եթերում անցկացվող մեծ բանավեճի ժամանակ «Իմ հզոր համայնք»-ի ընտրացուցակը գլխավորող Ռուբեն Մխիթարյանին ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրացուցակը գլխավորող Սարիկ Մինասյանը՝ արձագանքելով վերջինիս դիտարկումներին:
«Դուք ուսումնասիրել եք իմ ֆեյսբուքյան էջը և ցիտատ եք մեջբերում: Այո, ես նույն կարծիքին եմ, իմ սկզբունքները երբեք չեն փոխվում, և երկրորդ, դուք, թուրքերեն հայաթ բառը (hayat project) օգտագործելով, վաստակում եք Ձեր հանապազօրյա հացը, Ձեր երեխաներին եք պահում ու մեղադրում եք ինձ կամ իմ աջակիցներին թուրքական կամ ադրբեջանական լինելու համար: Կարծում եմ՝ հայ տղամարդուն վայել չէ»,- ասաց Մինասյանը: