Ես որոշում եմ կայացրել չմասնակցել ընտրություններին. Արա Աբրահամյան
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն այսօր Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նիստերի դահլիճում հրավիրած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ իր ստեղծած «Ազգային միասնություն» շարժումը լուրջ աշխատանքներ է կատարել, վերջերս տեղի ունեցած տնտեսական ֆորումը շատ արդյունավետ է եղել եւ 2017 թվականի հոկտեմբերին նույնպես տնտեսական ֆորում են նախատեսել: «Ես հավատում եմ, որ այս տնտեսական շարժումը մեծ սոցիալական ռազմավարություն ունի: Մեկ ամիս է անցել մեր առաջին քայլից: Սա համարում եմ առաջնահերթ, կարեւոր, ապագայի խնդիրներից մեկը»,- ընդգծեց Արա Աբրահամյանն ու սկսեց մանրամասն խոսել Ռուսաստանի հայերի միության գործունեության մասին:
Անդրադառնալով Երեւանի Հյուսիսային պողոտայում իր կողմից նախաձեռնված կառուցապատմանը, Արա Աբրահամյանը նշեց. «165 հազար քմ շինություն է կառուցել, բայց իրավաբանական եւ տնտեսական խնդիրներ է առաջացել: Եթե ես իմ ծրագրերը չիրականացնեմ 2017 թվականին, Հյուսիսային պողոտան ես կհանձնեմ: 95 տոկոսով պատրաստ է, ես այն կարող եմ այսօր էլ վաճառել»: Նրա խոսքով՝ վերջին շրջանում լուրեր տարածվեցին, թե ինքը ֆինանսական խնդիրներ ունի, որից հետո բոլոր պարտքատերերն արագ սկսեցին իրենց գումարներն ուզել: «Այսօր իմ ընկերությունը ոչ մեկին ոչ մի դոլար պարտք չի»,- ընդգծեց Ռուսաստանի հայերի միության նախագահը:
«Ես ճիշտն ասած, անցյալ անգամ ասեցի, որ ես ուզում էի եւ պատրաստվում էի մասնակցել խորհրդարանական ընտրություններին, բայց խնդիրներ առաջացան: Ես զգացի, որ ունեմ հնարավորություններ` օգնել երկրին, զարգացնել, որ ամեն մարդ իր վրա զգար տեսանելի փոփոխությունները: Ես պատրաստվում էի մասնակցել, խնդիրներ առաջացան, ես երկար բացակայեցի՝ մոտ 7 ամիս, հիմա էլ կան մի քիչ անձնական խնդիրներ, էտապներ կան, որ ես պետք է բացակայեմ, այստեղ չլինեմ: Ես հիմա մեկնելու եմ, պետք է վերադառնամ մարտի կեսերին: Ես որոշում եմ կայացրել չմասնակցել ընտրություններին»,- հայտարարեց Արա Աբրահամյանը: