Մարտի 1-ի դեպքերը, որոնց հետևանքով ունեցանք անմեղ զոհեր, ցավ են բոլորիս համար. ՀՀ նախագահ
Քաղաքական պայքարը չպետք է դուրս գա օրինականության շրջանակից, չպետք է տանի ցնցումների և անկայունության։ Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված իր ուղերձում ասել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ում անունից այսօր առավոտյան ծաղիկներ են դրվել Ալեքսանդր Մյասնիկյանի արձանի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով 2008թ. մարտի 1-ի ողբերգական դեպքերի զոհերի հիշատակին. հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
«2008 թվականի մարտի 1-ին տեղի ունեցած դեպքերը, որոնց հետևանքով ունեցանք անմեղ զոհեր, ցավ են բոլորիս համար: Հակասությունները չպետք է վերածվեն անհանդուրժողականության, փոխադարձ ատելության մթնոլորտի, առավել ևս՝ առճակատման և պառակտման»,- նշված է ուղերձում։
Սարգսյանը բոլորին կոչ է անում հանդուրժողականության և համերաշխության: Նրա խոսքով՝ մենք միասնության և համերաշխության կարիք ունենք: Նախագահը շեշտում է, որ հատկապես այսօր համախմբվածությունը և հանդուրժողականությունը կենսական են մեր պետության ու ժողովրդի համար: