Ըստ նախնական տվյալների՝ վարորդի ինքնազգացողությունը վատացել է, չի կարողացել կառավարել ավտոբուսը, այդ իսկ պատճառով՝ ավտոբուսը հարվածելով մայթին՝ կողաշրջվել է․ այս մասին «Ազատությանը» տված հարցարզրույցում՝ խոսելով Լամբադա կամրջի մոտ 23 համարի երթուղին սպասարկող ավտոբուսի կողաշրջման պատճառների մասին՝ այսպես ասաց Երևան քաղաքի տրանսպորտի և կապի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը:
«Մեքենան սարքին էր: Վարորդը 60 տարեկան է, բավական փորձված վարորդ է: Նրանից շատ գոհ են: Առավոտյան վարորդն անցել է բուժզննում, հետո անցել աշխատանքի: Ընթացքում է իրեն վատ զգացել»,- ասաց նա:
Հենրիկ Նավասարդյանը տեղեկացրեց, որ նախնական տվյալներով՝ ավտոբուսում եղել է 25 հոգի, վթարի հետևանքով տուժել են նրանցից 10-ը, այդ թվում՝ վարորդը: Տուժածները տեղափոխվել են երևանյան հիվանդանոցներ:
«Ոչ միայն զոհեր չկան, այլ նաև ծանր վիրավորում ստացածներ չկա: Հինգ հոգին էլ արդեն դուրս են գրվել հիվանդանոցից»,- տեղեկացրեց նա:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ այսօր արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացրել էր, որ ժամը 17.56-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Լամբադա կամրջի մոտ մարդատար ավտոբուսը կողաշրջվել է. կան տուժածներ: