ԱԺ նիստն սկսվելուց 15 րոպե անց ընդմիջվեց. ընդդիմադիրները սկսեցին ծիծաղել (տեսանյութ)
Ազգային Ժողովի արտահերթ նիստն սկսվելուց 15 րոպե հետո ընդմիջվեց: Պատճառն այն է, որ խորհրդարանի ընդդիմադիր խմբակցությունները՝ «Ելք»-ն ու «Ծառուկյան»-ը, ընդդիմացան կառավարության առաջարկած ռեժիմով քննարկմանը: Բանն այն է, որ կառավարությունն առաջարկում էր օրակարգում ներառված երկու հարցից մեկը՝ «Պետական գույքի մասնավորեցման մասին» նախագիծը, քննարկել 90 րոպե, իսկ «ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխությունները՝ երկու ժամ:
Ընդդիմադիր խմբակցությունները պայմանավորվեցին, որպեսզի չմասնակցեն առաջարկվող ռեժիմով օրակարգը ձեւավորելու քվեարկությանը: «Հանրապետական» խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը վարման կարգով ձայն խնդրեց, եւ առաջարկեց 20 րոպե ընդիմիջում վերցնել, որից հետո «Ելք» խմբակցության պատգամավորները ծիծաղեցին: