ՀՀ կառավարության վաղվա նիստի օրակարգում է ներառվել մի հարց, ըստ որի՝ կառավարության աշխատակազմին ամրակցված գույքը կտեղափոխվի արդարադատության նախարարություն: Հարցի զեկուցողը արդարադատության նախարար, կառավարության աշխատակազմի նախկին ղեկավար նախարար Դավիթ Հարությունյանն է:
Ըստ որոշման նախագծի, կառավարության աշխատակազմից նախարարությանը կփոխանցվի հետեւյալ գույքը՝ դյուրակի համակարգիչ, տպիչ, 8 հատ գեղարվեստական աթոռ եւ մեկ սեղան:
Նույն որոշման մեջ նշված է, որ արդարադատության նախարարությունն էլ կառավարության աշխատակազմին գույք կփոխանցի: Կառավարությանը տրամադրվող գույքն է՝ խորհրդակցության սեղան, գրասեղան, զգեստապահարան: Այս որոշման հիմնավորման մեջ ասված է, որ գույքի տեղափոխությունը Արդարադատության նախարարության եւ կառավարության աշխատակազմի բնականոն գործունեությունն ապահովելու նպատակով է իրականացվում:
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՌԴ-ից Հայաստանին 4.3 մլրդ դրամի ռազմական անպիտան տեխնիկա է մատակարարվել. նոր մեղադրանք Մովսես Հակոբյանին