Նենց կխոսանք պադեզներում՝ աչքներդ կչռվի. Նիկոլ Փաշինանը՝ Վահրամ Բաղդասարյանին
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը կառավարության ծրագրի վերաբերյալ խմբակցության անունից ելույթ ունենալու ժամանակ հորդորեց ԱԺ նորաթուխ պատգամավորներին հեգնանքով չխոսել կառավարության, նրա ղեկավարի մասին: Վահրամ Բաղդասարյանը հիշեցրեց լուսահոգի Վահան Հովհաննիսյանի հայտնի ելույթը «դալանների տակ ծեծելու մասին», սակայն դալան բառի փոխարեն «բադեզդ» ասաց:
«Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը տեղից արձագանքեց, սակայն ձայնը լսելի չէր: «Դու նորաթուխ չես է, դու բավականին փորձառու ես»: «Եկեք գնանք պադեզդներում խոսանք, ընենց կխոսեմ պադեզդներում՝ աչքներդ կչռվի, տենց բաներ մեր մասին չասեք»,- տեղից հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վահրամ Բաղդասարյանը պարզաբանեց, որ իր խոսքը Նիկոլ Փաշինյանի մասին չէր. «Նիկոլ, քու մասին չի, խի ես վրեդ վերունում»: Նիկոլ Փաշինյանը կրկնեց. «Ասեցի մեր մասին տենց չխոսեք»:
Հանրապետական խմբակցության ղեկավարը փորձեց ավարտել երկխոսությունը, սակայն ավելի բորբոքեց. «Դե լավ, քո մասին էր»: Նիկոլ Փաշինյանը հակադարձեց. «Շշով կտամ, վաբշե…: Բա պադեզդի մակարդակ ես ուզում, եկեք գնանք խոսենք»: Վահրամ Բաղդասարյանն ասաց. «Լավ, կարգի հրավիրեք այս երիտասարդին»: «Ելք» խմբակցության ղեկավարը նույն տոնով հակադարձեց. «Երիտասարդը դու ես»:
Վեճի ողջ ընթացքում ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը փորձում էր հանդարտեցնել իրավիճակը: