Ֆլեշի Բարսեղի հովանավորյալը պաշտոն ստացավ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր որոշում է կայացրել Վահրամ Մկրտչյանին նշանակել ՀՀ կրթության եւ գիտության փոխնախարար: «Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 6-րդ ենթակետը՝ Վահրամ Մկրտչյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության կրթության եւ գիտության նախարարի տեղակալ»,-ասված է Կարեն Կարապետյանի որոշման մեջ:
Armtimes.com-ն ավելի վաղ գրել էր այս նշանակման մասին: Նշեք, որ Վահրամ Մկրտչյանը 5-րդ գումարման Ազգային Ժողովի Հանրապետական խմբակցության անդամ էր: Նա խորհրդարանում հայտնվեց Սերժ Սարգսյանի մտերիմ ընկեր Բարսեղ Բեգլարյանի «քվոտայով»: Բարսեղ Բեգլարյանը «Ֆլեշ» ընկերության սեփականատերն է եւ համարվում էր Վահրամ Մկրտչյանի հովանավորը: