«Էրեբունի» օդանավակայանում ջրատարների օգնությամբ վերալիցքավորվելուց հետո ՌԴ ԱԻ նախարարության հրդեհաշիջման «ԻԼ-76» ինքնաթիռը քիչ անց 3-րդ անգամ կուղեւորվի Խոսրովի արգելանոցում բռնկված հրդեհի վայր:
Այս մասին Armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց ԱԻՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչության պետի տեղակալ Նանա Գնդոյանը:
Երեկ երեկոյան Հայաստան ժամանած ռուսական «ԻԼ-76» հրդեհաշիջող ինքնաթիռն այսօր երկու թռիչք է իրականացրել:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 12-ին` ժամը 12:30-ին, ահազանգ էր ստացվել, որ Արարատի մարզի Ուրցաձոր գյուղից մոտ 20 կմ հյուսիս՝ «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց պետական ոչ առեւտրային կազմակերպության «Զիմա» կոչվող տարածքում այրվում է բուսածածկ տարածք:
Եթե տեղյակ եք վիզայի հետ կապված խարդախության մասին՝ խնդրում ենք հաղորդում ներկայացնել․ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատուն