Տնակում 20 տարի բնակվելուց հետո ևս մեկ բազմազավակ ընտանիք կապրի քարաշեն բնակարանում: Քոչարյանների բազմազավակ ընտանիքն ապրում էր ընդամենը 9 մետր երկարությամբ երկաթյա տնակում: Ամուսիններն իրենց 4 երեխային փոքրիկ տնակում տեղավորելու համար բոլոր հնարավոր ու անհնար փոփոխություններն արել էին: Ընտանիքի հայրը՝ Արիստակես Քոչարյանն ունի երկրորդ կարգի հաշմանդամություն, վարում է Երևան-Գյումրի միկրոավտոբուս։ Ընտանիքի մայրը՝ Ժաննա Կարապետյանը, բուժքույր է «Գյումրի» բժշկական կենտրոնում։
Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի՝ Գյումրի քաղաքի տնակներում ապրող ընտանիքներին վերաբնակեցնելու ծրագրի շրջանակում ընտանիքը կտեղափոխվի հիմնովին վերանորոգված և կահավորված բնակարան։ Հիմնադրամի ներկայացուցիչները օգոստոսի 25-ին այցելելով տնակ, որտեղ ապրում էր ընտանիքը, անակնկալ մատուցեցին՝ փոքրիկ Միշային վերնաշապիկի, կեպիի ու բաժակի հետ միասին նաև բանալի նվիրեցին: Միշան տան կրտսերն է, 9 տարեկան է:
Քոչարյանների ընտանիքը 30-րդն է Գյումրիում, որ տնակից տուն է տեղափոխվել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի աջակցությամբ։ Հիմնադրամը Գյումրիի տնակներում ապրող ընտանիքներին բնակարաններով է ապահովում 2014-ից։ Բնակարաններն ընտանիքի սեփականությունը չեն դառնում՝ հնարավոր վաճառքից խուսափելու համար, այլ տրվում են անհատույց օգտագործման։ Բնակարան ստանալու առաջնայնությունը տրվում է երիտասարդ կամ բազմազավակ ընտանիքներին։