Կարեն Կարապետյանը չեղարկել Է Արծվիկ Մինասյանի գործուղումը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը չեղարկել է բնապահպանության նախարար Արծվիկ Մինասյանի՝ Չեռնոգորիա պլանավորած այցը: Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի սեպտեմբերի 26-ի որոշումից: Այդ որոշմամբ, Կարեն Կարապետյանն ուժը կորցրած է ճանաչել ՀՀ վարչապետի 2017 թվականի օգոստոսի 29-ի՝ «Արծվիկ Մինասյանին Չեռնոգորիա գործուղելու մասին» N 956- Ա որոշումը:
Օգոստոսի 29-ին վարչապետը որոշել էր Արծվիկ Մինասյանին 2017 թվականի սեպտեմբերի 13-15-ը գործուղել Չեռնոգորիա (Բուդվա)` Օրհուսի կոնվենցիայի անդամ երկրների վեցերորդ եւ Աղտոտիչների արտանետման եւ տեղափոխման մասին արձանագրության անդամ երկրների երրորդ նստաշրջաններին մասնակցելու համար:
Բնապահպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Մարինե Կարապետյանն armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց, որ գործուղումը չեղարկելու համար Արծվիկ Մինասյանն է դիմել վարչապետին: Մարինե Կարապետյանի խոսքով, Բնապահպանության նախարարը նման առաջարկ է արել, քանի որ զբաղվածությամբ պայմանավորված չէր կարող մեկնել գործուղման: «Կարեւոր հանդիպումներ կային այդ օրերին: Նախարարի առաջին տեղակալն էլ այդ ժամանակ Թաիլանդում էր, դրա համար Արծվիկ Մինասյանը նման նախաձեռնությամբ հանդես եկավ»,- նշեց մամուլի խոսնակը: