ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը ստիպված էր արձագանքել հարցերին, թե մամուլում տեղեկություններ կան, որ Բաղրամյան 26-ում դժգոհ են իր աշխատանքից, եւ նոր նախարարի փնտրտուք է սկսվել: Գո՞հ են ձեր աշխատանքից՝ հարցին Ամիրյանը պատասխանեց. «Հարցրեք նրանց ում գոհունակությունն ուզում եք լսել, իսկ ինչ մնում է իմ պաշտոնաթողության հարցին, ապա պետք է ասեմ, որ բամբասանքներն ու բանսարկությունները չեմ մեկնաբանում»: Հարցին, թե հնարավոր է դժգոհությունները կապված են Թումանյանի տուն-թանգարանում «Խավարում» ցուցահանդեսի փակման եւ Գառնու տաճարի տարածքում Վահան Արծրունու համերգի խափանման հետ, Ամիրյանը տվեց հետեւյալ պատասխանը.
«Ցուցահանդեսի եւ համերգի չեղարկումը մեր կառույցի հետ կապ չունի: Դա էժանագին PR է»:
Հարցին, թե Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպել ե՞ք, Ամիրյանն ասաց, թե շատերի հետ է հանդիպումներ ունենում եւ չի պատրաստվում բարձրաձայնել իր հանդիպումների մասին: «Այն հանդիպումները, որոնք լուսաբանվում են, լուսաբանվում են»,- ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է հարցին, թե ցանկություն ունի՞ 2018 թվականից հետո էլ շարունակել պաշտոնավարել, Արմեն Ամիրյանը պատասխանեց՝ կգա ժամանակը կիմանաք: Նա ասաց, թե ցանկությունը հասարակությունից է կախված: