2018 թվականից 57 հազար քաղաքացի վճարելու է պարտադիր կուտակային կենսաթոշակի համար
2018 թվականից կենսաթոշակի պարտադիր կուտակային հիմնադրամներին վճարող քաղաքացիների թիվը կավելանա միանգամից 57 հազարով: Ստացվում է, որ այս վճարումներից կուտակային հիմնադրամներ հավելյալ կմուտքագրվի 14 միլիարդ դրամ:
Խոսքը այն քաղաքացիների մասին է, որոնք օգտվել են օրենսդրության ընձեռած հնարավորությունից եւ հրաժարվել կուտակային վճարելուց:  Օրենքի հետ կապված բողոքի ալիքը մեղմելու նկատառումներով որոշվեց, որ կուտակայինի վճարներից չեն կարող են ազատվել նրանք, ովքեր այդ մասին դիմում կներկայացնեն: Սակայն աշխատանքի նոր ընդունվողները, որոնք ծնվել են 1974 թվականից հետո, կուտակային վճարը պետք է վճարեն պարտադիր: Ի դեպ, օրենքում այս վերապահումը պետք է գործեր մինչեւ 2017 թվականի հունվարի մեկը: Սակայն հաշվի առնելով ապրիլյան ընտրությունները, եւ բողոքի ալիքից խուսափելու նպատակով վերջնաժամկետը հետաձգվեց մինչեւ 2018 թ հունվարի մեկը: