Երեւանի քաղաքապետ, ՀՀԿ-ական Տարոն Մարգարյանը ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամներին հորդորում է Հրանտ Թոխատյանի եւ ՀՀԿ-ի համագործակցության առթիվ չմրմռալ: Այս մասին Տարոն Մարգարյանն ասաց Երեւանի ավագանու նիստի ժամանակ, երբ քննարկվում էր Թոխատյանի հիմնադրած «Արվեստի այբբենարան» հիմնադրամին անհատույց օգտագործման իրավունքով շենք տրամադրելու հարցը:
Տարոն Մարգարյանի ելույթից առաջ Թոխատյանի եւ ՀՀԿ-ի հետ կապը քննադատող ելույթ ունեցավ «Ելք» խմբակցության անդամ Արայիկ Հարությունյանը՝ նշելով, որ ՀՀԿ-ից Թոխատյանից հեռու մնալը կարեւոր է լինելու վերջինիս առաջարկած նախագծի նկատմամբ վստահության առումով:
«Ուրախ ենք, որ դուք Հանրապետական խմբակցության անդամ էիք եւ վստահում ենք ձեզ, եւ համոզված եմ՝ ՀՀԿ խմբակցությունը կողմ է քվեարկելու, իսկ այն մարդիկ, ովքեր փորձում են ձեզ քննադատել, թե ինչի համար եք ՀՀԿ-ի կողքին կանգնել, այդ մարդկանց հորդորում եմ՝ մի՛ մռմռացեք»,- ասաց Տարոն Մարգարյանը՝ նշելով, որ բազմաթիվ անկուսակցականներ եղել են ՀՀԿ-ի կողքին, եւ բազմաթիվ ծրագրեր է հաջողվել իրականացնել:
«Այսօր էլ մեր Հանրապետականի խմբակցությունում շատ անկուսակցականներ կան»,- եզրափակեց Տարոն Մարգարյանը: «Ելք» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը տեղից, առանց խոսափողի հարց հնչեցրեց, թե ի՞նչ է նշանակում՝ մի՛ մրմռացեք: