Մարդ կա՝ ինչքան տալիս ես, չի բավարարվում.Հակոբյանի նամակներին սփյուռքից չեն պատասխանում
Այսօր ԱԺ-ում, բյուջեի քննարկման ժամանակ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը իր խոսքում նշեց, որ նամակներ է գրում, բայց սփյուռքի մեր հայրենակիցները իրեն չեն պատասխանում: Արդեն քննարկման ավարտին armtimes.com-ը Հակոբյանից հետաքրքրվեց, թե ինչու՞ չեն պատասխանում իր նամակներին, գուցե՞ չեն ցանկանում նախարարության հետ համագործակցել:
«Մենք հազարավոր նամակներ ենք գրում: Ես չեմ գրում, մեր աշխատողներն են գրում, բայց նրանք պատրաստ չեն ամեն օր դրանց պատասխանել: Մեկը բիզնեսով է զբաղվում, մյուսն՝ արձակուրդում է, էն մեկը քաղաքում չէ: Այնպես չէ, որ հենց ստացավ պետք է պատասխանի, նա իմ աշխատողը չէ »,- ասաց Հակոբյանը:
Հարցին, թե նրանք խուսափո՞ւմ են Հայաստանում ներդրում անել, քանի որ վստահություն չկա իշխանության նկատմամբ, նախարարը ասաց.
«Ես չեմ կարող ասել, թե նրանք երբ ներդրում կանեն: Դուք այնպես եք ասում, որ նրանք իմ ենթականերն են եւ ես հանձնարարեցի, իսկ նրանք էլ պետք է պատասխանեն: Մենք ընդամենը համագործակցում ենք: Դուք ուզում եք, որ բոլոր հարցերի պատասխանները ես տամ, բայց դրա համար կա զարգացման գործակալություն»:
Վերջինս խոսելով Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք համաժողովի մասին եւ անդրադառնալով նրան, որ սփյուռքահայ գործիչները Հայաստանից դժգոհ են գնացել, ասաց.
«Ամբողջ համաժողովի աշխատանքները, արդյունքները գնահատվել են լավագույնս: Մասնակիցների կարծիքները տարբեր են, ինչքան մարդ՝ այնքան կարծիք: Մարդ կա քչով բավարարվել է, մարդ էլ կա՝ ինչքան տալիս ես, չի բավարարվում»: